joomlan.ru | inotur.com
Вшанування пам’яті загиблих воїнів до Дня пам’яті та примирення PDF Печать E-mail

 

Напередодні знаменних дат - Дня пам’яті та примирення і 74-річниці Перемоги над фашизмом у Другій світовій війні у місті розпочалися заходи.

7 травня відбулися меморіальні заходи з вшанування пам’яті воїнів, які загинули за визволення Зіньківщини. Заступник міського голови Геннадій Хорошун і голова міської ради ветеранів Сергій Мурадян поклали гірлянди на могилу військового льотчика Василя Прохорова в селі Сиверинівка та до братської могили загиблим воїнам в селі Хмарівка.

image001


 

Було покладено гірлянди до братських могил на Центральному та Беївському кладовищах, до пам’ятного знаку страченим зіньківчанам (біля колишнього цегельного заводу), до могил розстріляного партизана Григоренка С.І. і Героя Радянського Союзу Михайла Саранчі та інших військових поховань.

У селі Пилипенки поклали квіти до могили Невідомого солдата та пам’ятних знаків загиблим визволителям села і односельчанам, які не повернулися з фронту.

image002


 

На центральному кладовищі було віддано шану і загиблим зіньківчанам – учасникам АТО

image003


 

Щорічно 8 травня в Україні відзначають День пам'яті та примирення. У цей день у 1945 році Німеччина оголосила про свою капітуляцію у Другій світовій війні.

Саме 8 травня на подвір’ї опорного закладу Зіньківської спеціалізованої школи І- ІІІ ступенів № 1вшанували пам'ять Саші Саранчі, де заступник міського голови Геннадій Хорошун розповів історію загибелі юного партизана.


image004


На подвір’ї міських шкіл живі квіти лягли до меморіальних дошок на честь загиблих воїнів АТО Івана Матвієвського, Віталія Кузьменка та Миколи Ряскова.

 

image005


 

У цей же день у гості до зіньківчанина Федоренка Василя Максимовича завітали керівники міста і ветеранських організацій, учні загальноосвітньої школи №2, працівники управління соціального захисту населення та територіального центру, вручили подарунки та  щиро привітали з наступаючим святом Перемоги.

 

image006


image007


Також відвідали в селі Пилипенки ветерана війни-фронтовика  Вінніченка Василя Михайловича вручили квіти, вітальні листівки та продуктові набори. Такі ж подарунки отримав Богославець Сергій Харлампійович.


image008


 

У цей день у місті Зінькові відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку дев’ятьом невідомим воїнам Червоної Армії, які загинули за визволення Зіньківщини. У заході взяли участь керівництво району та міста, працівники установ, організацій, жителі міста, а також учні місцевих шкіл. Відкрив і вів мітинг міський голова Сергій Максименко. «Пам’ять найточніше мірило людських цінностей, вона перевіряє кожного на силу духу та вірність ідеалом справедливості і добра».

З вітальними словами до всіх присутніх звернулися в.о. голови, керуючий справами апарату райдержадміністрації Анатолій Водолага, районний військовий комісар Олег Івахнов, голова ради районної організації ветеранів Володимир Прислонський, керівник громадського об’єднання «Зіньківське військово-історичне товариство ім. 136-ї стрілецької дивізії» Андрій Рябець.

image009


 

Право відкрити пам’ятний знак дев’ятьм невідомим солдатам було надано головам Зіньківської районної та міської ради ветеранів Володимиру Прислонському та Сергію Мурадяну.

image010


Присутні вшанували світлу пам’ять всіх загиблих солдат Зіньківського краю хвилиною мовчання, поклали квіти та гірлянди до пам’ятника.

image011

 

Пам’ятаймо ж тих, хто поклав свої життя у великому двобої з фашизмом.

 

Вічна їм пам’ять і слава, пухом їм зіньківська земля.


 
You are here: Home Новини Вшанування пам’яті загиблих воїнів до Дня пам’яті та примирення
Joomla inotur picma