joomlan.ru | inotur.com
Зберемо зернові без втрат і травматизму PDF Печать E-mail

 комбайн3

У виробничій діяльності кожного сільськогосподарського підприємства збирання врожаю зернових культур - особливо відповідальний період.

Одночасно, цей період найбільш травмонебезпечний, він обумовлений перенасиченістю і перенапруженням праці. Адже, від чіткої організації і своєчасного проведення жнивної компанії напряму залежить ефективність господарювання підприємства. В такий період нехтування механізаторами власною безпекою і відсутність достатньої відповідальності з боку інженерно-технічної служби та служби охорони праці - часто призводить до травмування.

При збиранні зернових культур досвідчені керівники господарств, інженери з питань охорони праці та фермери, з метою профілактики виробничого травматизму працюючих на жнивах, проводять заходи: до робіт на сільськогосподарській техніці допускаються особи віком від 18 років, які пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці та за висновками медичного огляду мають можливість виконувати доведену роботу, забезпечені спеціальним одягом та засобами індивідуального і колективного захисту; відповідальним особам за охорону праці необхідно провести інструктажі з питань охорони праці за діючими інструкціями, посилити контроль за дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової і виробничої дисципліни, за безпечним режимом праці та відпочинку. Вкрай важливо не допускати до роботи працівників в стані алкогольного сп'яніння, хворобливому або стомленому стані; перед початком роботи всі машини, комбайни та іншу сільськогосподарську техніку перевірити на справність та відповідність вимогам охорони праці та пожежної безпеки. Усі технічні засоби господарства повинні бути наказом керівника закріпленні за механізаторами господарства.

Не слід забувати, що причиною травм часто стає очищення робочих органів і техобслуговування машин без їх зупинки з включеним двигуном. Необхідно перевіряти наявність та справність захисних кожухів рухомих частин машин та механізмів для забезпечення безпеки працівників.

Робочі місця укомплектувати засобами пожежогасіння, медичними аптечками і справним набором інструментів. Забезпечити електробезпеку обладнання. Організувати контроль за лініями електромереж у місцях збирання зернових (провисанням проводів).

До роботи на зернозбиральній техніці допускати працівників відповідної кваліфікації. Обладнати польові стани для короткочасного відпочинку і прийому їжі. Припиняти роботи у випадках виникнення загрози життю працівників, порушення вимог безпеки та недотримання ними трудової і виробничої дисципліни. Виключати випадки використання тракторів і автомобілів не за призначенням, контролювати їх пересування до місць виконання робіт, організувати зберігання техніки в спеціальних місцях. Забезпечити проведення передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв та механізаторів.

Всі ці вимоги відомі, але не буде у зайвий раз ще раз звернути увагу всіх працівників на те, що невиконання їх може призвести до непоправного. Керівникам підприємств потрібно з усією відповідальністю поставитися до безпеки працівників на жнивах. Адже головною метою жнив є не тільки своєчасність та якість збирання врожаю, а й збереження життя та здоров’я людей, які працюють на жнивах.

 

Сергій Тобота

Страховий експерт з охорони праці

 
You are here: Home Новини Зберемо зернові без втрат і травматизму
Joomla inotur picma