joomlan.ru | inotur.com
Спасибі Вам за безсмертний подвиг, за Вашу самопожертву і відвагу! PDF Печать E-mail

 11

9 травня у Зінькові та селах міської ради відбулися святкові заходи на честь 73-ї річниці з Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Урочистий мітинг у Зінькові розпочався о 10-й годині ранку в парку Вічної Слави. На священному місці – Меморіалі зібралися керівники району та міста, працівники установ і організацій, учні місцевих шкіл та численні жителі і гості нашого міста.


image002


 

Почесними учасниками свята Перемоги стали ветерани війни - зіньківчанин Василь Максимович Федоренко і Василь Михайлович Вініченко з Пилипенок.


image003


Зворушливим була присутність на мітингу онука і правнука (з міста Дніпро) загиблого лейтенанта Акцизніна Михайла Михайловича-визволителя Зінькова та його правнучки, яка приїхала з Білорусі.

 

Відкрив і вів мітинг міський голова Сергій Максименко: 

«Шановні ветерани Великої Вітчизняної війни, шановні зіньківчани, гості нашого міста!

73-й переможний травень прийшов на зіньківську землю.

У цей славний день Перемоги ми вкотре подумки повертаємося до незабутнього травня 1945 року, щоб згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшному поєдинку з фашистськими загарбниками.

Для усіх поколінь цей день є особливим святом – у ньому і радість перемоги, і гіркота втрат. Мільйони наших співвітчизників залишилися на полях жорстоких битв за найсвятіше – свободу нашої Вітчизни.

876 жителів Зінькова та сіл міської ради загинули на фронтах, у партизанських загонах, підпіллі, були замучені в фашистських таборах та на каторжних роботах.

Низько вклонімося тим зіньківчанам, хто в тилу кував перемогу та переніс весь тягар війни, піднімав із руїн наше місто та села в повоєнний час…»

 

У своєму виступі на мітингу голова районної ради Сергій Нерозя привітав зі святом Перемоги та зазначив, що на Зіньківщині залишилось лише 15 ветеранів війни та 2 вдови померлих ветеранів, які побачили вогонь Другої Світової війни на власні очі і які стали свідками Великої Перемоги. Він подякував їм за цей величний подвиг, за ту травневу ніч, коли замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир – довгожданий і вистражданий, оплачений найвищою ціною – ціною крові і сліз та закликав присутніх вшанувати світлу пам’ять воїнів-визволителів - загиблих у Другій Світовій війні і померлих у повоєнний час Хвилиною мовчання.


image004


 

Із вітальними словами до присутніх звернулися також в.о. голови, керуючий справами апарату райдержадміністрації Анатолій Водолага, заступник районного військового комісара Сергій Влох, голова ради районної організації ветеранів Володимир Прислонський, який закінчив свої вітання власним віршем «Не забувайте Перемогу», учень 11 класу Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 Антон Семенов.

 

Надзвичайно емоційно на мітингу звучали слова вдячності і шани з уст правнучки визволителя Зінькова – молодої білоруської вчительки Марії Акцизнін.

 

Поминальну панахиду по загиблим в роки війни відслужив митрофорний протоієрей, благочинний 10-го округу Іван Костянтинович Бабич.

 

На закінчення мітингу міський голова наголосив: «Вклонімося перед світлою пам’яттю всіх, хто віддав своє життя за наше майбутнє в роки війни та відійшов у вічність вже у мирний час.

 

Шановні ветерани, щиро бажаю всім Вам здоров’я, миру, добра й благополуччя. Нехай роки Вашого життя стеляться добром і гарним настроєм, сімейним затишком та щирими словами вдячності від дітей, онуків та правнуків.

 

Спасибі Вам за безсмертний Подвиг, за Вашу самопожертву та відвагу.

 

Вічна пам'ять загиблим воїнам! Честь і слава живим!».

 

 

 

Опісля, керівництво району і міста та присутні поклали квіти і гірлянди до підніжжя Меморіалу Вічної Слави.


image0051


 

Увечері зіньківчани та гості міста мали змогу відвідати святковий концерт, підготовлений творчим колективом районного Будинку культури.

 

Цього дня жителів сіл Пилипенок та Дубівки привітав із Днем Перемоги заступник міського голови Геннадій Хорошун, а мешканців Сиверинівки – секретар міської ради Володимир Чикало. Там, по завершенню урочистої частини та концертної програми, організатори святкувань запропонували всім бажаючим скуштувати смачну польову кашу.


image0061


(Напередодні свята біля міської ради був розміщений тематичний інформаційний стенд із матеріалами до Дня Перемоги, Дня пам’яті і примирення та портретами загиблих на Сході героїв-зіньківчан і фото учасників АТО та волонтерів Зіньківщини).

 
You are here: Home Новини Спасибі Вам за безсмертний подвиг, за Вашу самопожертву і відвагу!
Joomla inotur picma