joomlan.ru | inotur.com
Браконьєр – ворог природи та рибалок. PDF Печать E-mail

Зіньківський рибальський клуб повідомляє про те, що в березні 2017 року, в черговий раз в річку Ташань було запущено мальків риби коропа та білого амура в кількості 1000 кілограмів, карася сріблястого – 75 кілограм, судака – 50 кілограмів. Ввесь зарибок був вагою від 30 до 350 грамів, тобто непридатний та заборонений до вилову будь-якими способами та знаряддями вилову. Всього, починаючи з 2013 року, в річку Ташань в екваторії м. Зіньків було запущено близько 2 тон мальків різних видів риби. Одночасно нагадуємо, що любительський лов риби, інших живих ресурсів в літній період, за винятком нерестового періоду, дозволяється з берега або човна вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку та спінінгом. Добова норма вилову риби дозволеними знаряддями складає – 3 (три) кілограми. Останнім часом все частіше почали надходити скарги від свідомих зіньківчан про те, що рибалки-любителі, які повсякденно виходять на риболовлю на р. Ташань, не дотримуються Правил любительського рибальства. Дехто з них «прихватизував» частину річкового берега, збудувавши дерев’яні помости, роблячи спроби не дозволяти іншим рибалкам-любителям ловити рибу на цих місцях, заявляючи, що він їх збудував за власні кошти та регулярно підгодовує тут рибу. Хотілося спитати таких «хазяїв», та з чийого дозволу ви це зробили, шановні. Стаття 89 п.4 Водного кодексу України, забороняє будівництво будь-яких споруд в прибережних смугах. А про те, що годуєте рибу, то ще краще, скоріше виросте та жирніша буде. Почастішали випадки добування риби, а саме: білого амура, коропа, судака та ін., не дозволених Правилами розмірів. Дуже прикро те, що цим, крім починаючих, не свідомих рибалок, займаються досвідчені, сивочолі ветерани. До зауважень інших рибалок на неприпустимість добування дрібної риби, відповідають: «та це внучаткам». Мінімальні розміри риби та водних безхребетних, дозволених для вилову рибалками-любителями, є наступні:

 

 Види

Розмір (см)

Плітка

18

В’язь

28

Короп

25

Линь

20

Лящ

32

Сазан

35

Сом

70

Судак

42

Тарань

18

Товстолоб

40

Щука

35

Раки

10

 

Для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування або знищення громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, видів риб, були прийняті наступні такси, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 19.01.1998р. № 32.

 

 

 

Такси для обчислення розміру заподіяних збитків шкоди

Види риб, водних безхребетних та водної рослинності

Оцінка

Кількість неоподаткованих

мінімумів доходів громадян

грн.

Сом

25

425

Судак звичайний

30

510

Щука

20

340

Сазан

18

306

Амур білий, білизна, товстолоб

15

255

Лящ

10

170

В’зь

8

136

Лин

7

119

Плітка

5

85

Краснопірка

4

68

Плоскирка, бичок

2

34

Раки

1,5

25,50

Верховодка, в’юн, карась сріблястий, йорж звичайний, окунь, інші крім видів занесених до Червоної книги

1

17 за 1 кг

Незаконний вилов риби на водоймах забороненими знаряддями лову із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову та промисловими знаряддями лову із застосуванням сіток, волоків, павуків та інше особами, які не мають дозволу на промисел, караються згідно ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка передбачає покарання у вигляді штрафу до 40 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (до 680 гривень) та ст. 249 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (до 1170 гривень), або обмеженням волі до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Звертаюсь із застереженням до громадян, які роблять спроби ловити рибу браконьєрськими способами та знаряддями. Схаменіться, в річці риби не так багато, але для відкриття кримінальної справи буде достатньо.

Підводячи підсумки своєї статті, хотілося сказати наступне. Багато у нас прийнято наказів, постанов та законів, але в питанні збереження флори та фауни, середовища, в якому ми живемо, крім законів, людям потрібно керуватися своєю совістю, задумуватися про майбутнє своїх дітей та онуків, думати про те, де вони покажуть своїм потомкам карася на малюнку або фотографії, чи зловивши на вудку кілограмового в рідній річці Ташань.

З повагою та надією на розуміння голова Зіньківського рибальського клубу, Микола Шатрава.

 

 

 

 

 
You are here: Home Новини Браконьєр – ворог природи та рибалок.
Joomla inotur picma